Západniarik | Tlačiť |

Detský spevácky zbor Západniarik

funguje v našej farnosti od roku 1998, keď vznikla na Západe farnosť sv. Dominika. Avšak už roky predtým fungoval detský zbor Západniarik v aule IX. ZŠ pri  detských sv. omšiach, ktoré celebrovali najskôr páni kapláni z farnosti sv. Alžbety a neskôr naši dominikáni. Prešlo ním množstvo detí a mladých, ktorí mali veľkú chuť spievať Bohu na slávu. Takisto sa vystriedalo niekoľko vedúcich  a hudobníkov. Detského zboru sa na začiatku ujala pani Marika, ktorá dala tomuto zboru veľký neuhasínajúci náboj. Po čase ho prevzala sestra Jordána, potom Majka, Veronika, Katka, no a  teraz sa decká tešia opäť staro-novej vedúcej Majke V.

V súčasnosti "do zboru patria: jedny varhany, mládež gitarová" "zo 15 veselých detí", ktoré radi chodia do zboru Smile.

V lete chodíme aj na chalupu, kde ”nemáme čo jeeeesť (iba obyčajnú vodu, ktorá ale už tiež začína štrajkovať...)Cool.
.... a "momentálne nám došla už aj studňa…" Cry

Občas mávame aj sústredenia, kde sa zdokonaľujeme v našej technike spevu. Občas si zavoláme aj odborníčku, ktorá nás vie správne usmerniť Sealed. A my potom na sebe pracujeme a postupujeme zo spodných schodíkov vyššie a vyššie, až do mládežníckeho zboru Kvas Tongue out.

Spievame na rôznych príležitostiach, a nie len to! - Tiež rozvíjame svoje herecké talenty, a to ako napríklad na vystúpeniach pri “Don Bosco show”, “Dni matiek”, “Jasličkovej pobožnosti” či ,”Krížovej ceste”.

Každé Vianoce sa snažíme spestriť domácnosti, počas “Koledovania”, pričom nám pomáhajú aj bratia dominikáni. Btw.: tešíme sa na Majkin dôchodok… Smile Smile ...ale nie, to bol iba fór, my sa máme v skutočnosti radi Innocent.

Spievame v nedeľu na detských sv. omšiach. Ak by mal niekto chuť si zaspievať, alebo nás vidieť ako to fičí u nás na skúškach, tak skúšky bývajú v piatok o 16:00 a v nedeľu hodinu pred sv. omšou o 9:30…

Ak má niekto záujem, môžeme sa k nám pridať a tí ostatní sa s nami môžu vídať pravideľne počas školského roka na detských sv. omšiach vždy v nedeľu o 10:30 Wink.

A poviem Vám pravdu, sme dokonalé Innocent, a aj keď spievame občas falošne nášmu Bohu sa to vždy páči a na konci sv. omše naviac vždy od veriacich dostaneme veľký potlesk... ...pravdu povediac dúfame, že ten potlesk na konci sv. ošme patrí možno nám...” Tongue out.

By Nata a Majka Smile Wink